Web Analytics Made Easy - Statcounter

Samsung Çamaşır Makinesi Çalışmıyor 5 Etkin Neden

Samsung Çamaşır Makinesi Çalışmıyor sorusunun cevabını arıyorsanı 5 Etkin Neden yazımız içeriğinde belirtilmiştir.
Samsung Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Samsung çamaşır makinelerinin çalışmamasında bir ya da birkaç sebep bulunabilir. Kullanıcı hatası, elektrik aksamında problem ve makine parçalarındaki arıza çalışmasını engeller. İlk olarak evinizde yapabileceğiniz kontroller bulunmakla birlikte eğer çözüm olmaması halinde markanıza ait teknik servise başvurarak destek istemelisiniz. Samsung servis tarafından yapılan kontroller sonrası sorun tespit edilir ve tekrar çalıştırılır.

Aşağıdaki listede Samsung Çamaşır Makinesi Çalışmıyor şikayetine göre 5 Etkin Neden ve çözüm belirtilmiştir. Her ne kadar cihaz model ve yeni teknoloji ürünlere farklılık gösterebilir olsada genelde sorun bunlardan ibarettir. Samsung servis firmamızda çamaşır makinesine dair tüm teknik hizmetleri bulabilirsiniz. Çağrı merkezi telefon numarası 444 67 02 olup ihtiyacınız olduğu her an bizlere ulaşabilirsiniz.

Samsung Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz?

Samsung çamaşır makinelerinde çalışmama arızası olarak iki tür bulunmaktadır. Bunlardan ilki makinenin hiç tepki vermemesi ya da programa başlayamaması, diğeri ise makinenin program devam ederse kendini durdurmasıdır.

 1. Cihazın elektrik aksamını kontrol edin. Evinizde elektriğin olmaması ya da makinenin bağlı olduğu prizde arıza bulunması halinde makine çalışmaz.
 2. Yüksek ve düşük voltaj makinenin açılmasını engeller ve zamanla parçaların yanmasına sebep olur. Akım korumalı bir priz kullanmanız önerilir.
 3. Kapağın tam olarak kapalı olmaması halinde makine hata verir ve işleme başlamaz.
 4. Anakart yani beyinde bir arıza olması halinde makine çalışmaz, elektrik almaz.
 5. Su basıncı ya da pompalarında sorun bulunması halinde makine çalışmaz.

Samsung Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz?

Samsung Çamaşır Makinesi Çalışmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Bildiğiniz üzere her yeni yılda farklı teknolojik model beyaz eşyalar, klimalar, dayanıklı tüketim eşyaları kullanıcılara sunulmaktadır. Hızlı gelişen teknoloji çağında ürünlerde daima bir önceki modelden farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple teknik servislerin işide hayli zordur. Yeni modellerde ürün teknolojisini bilmeden cihazlara müdahale etmek risk teşkil eder. Onun için mutlaka deneyimli Samsung servis firmaları ile çalışmasını önermekteyiz.

Cihazın sağlıklı bir şekilde çalışması ve ömrünün uzatılması için aşağıdaki adımların uygulanması gerekir;

 • Çamaşır makinesinin yerleştiği alan, ayaklarının oynamaması ve etrafının serbest olması önemlidir.
 • Deposundaki artık sıvılar ve tahliye kısmındaki filtrede biriken pislikler düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Toz ve deterjanın makinenize uygun kullanılması ve asla aşırıya kaçınılmaması gerekir.
 • Kontrol panelinin teknik servis tarafından teşhis edilmesi gerekir. Düzenli bakım yaptırılması makinenin çalışma performansını da etkiler.
 • Anakartınızda sorun var ise teknik servis ile kontrol edilmesi ve tamiratın yapılması gerekir. Eğer tamir mümkün olmuyorsa değişim önerilir. Değişim sırasında mutlaka makinenize uygun bir anakartın takılması önerilir. Orijinal bir parça takılması da sonrasında tekrar sorunu yaşama ihtimalinizi azaltır.
 • Giriş valfinde arıza olması halinde makineniz suyu içerisine almaz ve hata verir. Boruların kontrol edilmesi, tıkanıklıkların giderilmesi ve eğer valfte arıza var ise değiştirilmesi önerilir.

Yukarıda yer alan detaylar hem makinenizin çalışmama sebepleri arasında yer alır hem de daha sonra yaşanabilecek sorunların önüne geçmenizi sağlar.

Samsung Servis

Samsung Servis

Yorum Yazın

İstanbul Samsun Servisi

Samsung Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Samsung Servis Çağırın
444 67 02

Samsung Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Samsung Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Samsung Servis

Samsung marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun