Web Analytics Made Easy - Statcounter

Samsung Buzdolabı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım? 4 öneri

Samsung Buzdolabı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım? 4 öneri en güncel şekilde detaylandırılmıştır. Sizin buzdolabınızda soğutmuyorsa hemen inceleyiniz.
Samsung Buzdolabı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım?

Samsung marka buzdolabı en güçlü markalardan biri olmakta ve arıza durumları oluşabilir. Samsung buzdolabı soğutmuyor ne yapmalıyım? 4 öneri araştırması yapıyorsanız bunun bir çok sebebi olabilmektedir. Bir çok sebepten ötürü bu cihazlarda arıza oluşabilmekte ve kimi zaman arızayı sizlerde giderebilmektedir.

Buzdolabı cihazlarında soğutma sorunları yaşıyorsanız, hızlı bir çözüm üretilmesi gerekmektedir. Yapılması gereken işlemleri sırasıyla deneme yaparak çözüm alabilirsiniz. Samsung buzdolabı servisi olarak bu tarz arızalarda yapılması gerekenleri denediniz ve sonuç alamadıysanız bizi arayın aynı gün çözümler üretelim. Merkez tamir onarım Samsung beyaz eşya servisi için yetkin servis desteği alabilirsiniz.

Elektrik Kablosunu Kontrol Edin

Kimi zaman durduk yere gibi gözüksede buzdolabı güç kablosu gevşemiş olabilir yada kablo belirli bir yerden kırılmış olabilmektedir. Bu gibi durumlarda elektrik akışı engelleneceği için buzdolabı soğutma işlemi gerçekleştirilmeyecek olup içerisinde olan gıdalara zarar verebilecektir. Herhangi bir müdahale olmasa da bu elektrik kabloları üzerin yük bindiğinde yada priz kısmından gevşeme yapması da cihazınızın çalışmasını engelleyecek ve soğutma yapmayacaktır.

Buzdolabı 24 saat çalışma prensibine sahip sürekli çalışma prensibi olan cihazlardır. Çalışma düzeninde bir aksaklık olması durumunda içeriğindeki gıdalar bozulacağı için hızlıca kontrolleri yaparak tekrar düzenli çalışması sağlanmalıdır.

Sıcaklık Ayarını Kontrol Edin

Samsung buzdolabı soğutmuyor ne yapmalıyım? şikayetiniz hala devam ediyorsa sıcaklık ayarını kontrol etmelisiniz. Sıcaklık ayarı değişmesi yada bu ayarın bozulması durumunda içerisinde buzlanma eriyeceği için soğutma işlemi yapılamayacaktır. Çocuklu evlerde yada yanlışlıkla ayar değiştirilmiş olabilir ve kontrol edilmesinde fayda vardır.

Uzun Süre Elektrik Kesintisi

Bulunduğunuz konumda sık sık elektrik kesintisi yaşanıyorsa soğutma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Uzun süre elektrik kesildiğinde samsung buzdolabı içerisinde bulunan buzları eriteceği için hava sirkülasyonunda soğuk hava olmayacağı için buzdolabında soğutma yapmayacaktır. Buzdolabı çalışma prensibinde öncelikle buz yapar ve ardından bu havayı cihaz içerisinde doğru döngü ile dönmesi sağlanır.

Hava Kanallarının Tıkanması

Samsung buzdolabı içerisine fazla malzeme doldurulması durumunda özellikle hava çıkış kanallarının yolunu kapatacağı için içeriye soğuk hava girişi engellenecektir. Aşırı yükleme yapılan buzdolabı cihazlarında hava kanalları tıkandığında soğutma yapmayacaktır. Ayrıca sürekli kapakların açılması da soğutmayı engelleyeceği için kapak fitillerini kontrol edebilirsiniz.

Samsung Servis

Samsung Servis

Yorum Yazın

İstanbul Samsun Servisi

Samsung Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Samsung Servis Çağırın
444 67 02

Samsung Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Samsung Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Samsung Servis

Samsung marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun