Web Analytics Made Easy - Statcounter

Samsung Buzdolabı Kart Arızası Nasıl Anlaşılır? 3 Nokta

Samsung Buzdolabı Kart Arızası Nasıl Anlaşılır? 3 Nokta değerlendirme ile sorunun kaynağına ulaşın.
Samsung Buzdolabı Kart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Buzdolaplarında birçok arıza ve sorun meydana gelebilmektedir. Yapısı itibari ile buzdolabının içerisinde birçok parça bulunur. Bu parçalarda herhangi bir temassızlık, arıza ya da başka bir sorun olması halinde buzdolabınız tam performansta çalışmaz. Bu sebeple de gerekli soğutmayı yapamayan buzdolaplarının içerisindeki yiyecekler ve içecekler kısa süre içerisinde bozulabilir.

Buzdolabı ve bir çok üründe kart arızaları ve sorunları genelde sıkıntılı ve ciddi sorunlardır. Bu nedenle bir çok teknik servis tamir işlemi yapmaz. Genelde bu durumlarda yeni kart ile değişim yönüne gidilmektedir. Merkez tamir onarım Samsung servis firmamızda önceliğimiz kart arızasını tespit etmek ve sonrasında onarımını yapmaktır. Buzdolabı servisimize 444 67 02 çağrı merkezi üzerinden günün her saati ulaşabilirsiniz.

Samsung Buzdolabı Anakart Arızası Nedir?

Samsung buzdolaplarında en sık yaşanan arızalar arasında anakart sorunu yer alır. Diğer yaşanan sorunlar ise şu şekildedir;

 • Fan bölümünde tıkanma ya da sıkışma.
 • Dolap içerisindeki boru ve kanal tesisatının tıkanması.
 • Kompresör arızası.
 • Rezistans yanması.
 • Lastiklerde tahriş ve eskime.

Eğer cihazınızda anakart arızası varsa cihaza elektrik bile gelse kendini çalıştırmayacaktır. Anakart arızalarının sebebi ise şu şekildedir;

 • Cihaz üzerindeki dijital ekranda anakart arızasını anlatan hata kodlarının olması.
 • Cihazın dijital ekranının hiç gelmemesi ve dolabın çalışmaması.
 • Elektrik gelmesine rağmen dolabın soğutma işlemine başlamış olmaması.

Yukarıda yer alan durumlar eğer sizin buzdolabınızda da yaşanıyorsa, anakart arızası var demektir. Daha net bir şekilde teşhis yapmak için teknik servise başvurmanız önerilir. Anakartın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi sorunu çözer.

Samsung Buzdolabı Anakart Arızası Nedir?

Buzdolabı Kartı Neden Bozulur?

Buzdolabı anakartının bozulmasının bir ya da birkaç sebebi bulunabilir. Cihazın ömrü, kullanım oranı, kullanım şekli ve akım problemleri kartın kısa sürede bozulmasına ya da yanmasına sebep olur. Her ne kadar kart bozulma sorunu sıkça görülen bir arıza olmasada bazı cihaz sahipleri bu durumlarla erken karşılaşmış olabilir. Ancak bu sorunda cihazlar kesinlikle hurda olarak bakılmadan gerekli bakımları, onarımları ve parça değişimleri yaptırılmalıdır.

 1. Buzdolabının farklı sorunlardan dolayı sürekli yüksek güçte çalışması anakartın ömrünü kısaltır.
 2. Elektrik akımının ve şebeke elektriğinin akımının dengesiz olması durumunda anakart devreleri yanar. Ayrıca elektrik kesilme ve tekrar gelme durumlarında da akım tam olarak ayarlanamadığı için buzdolabınızın anakartı yanabilmektedir.
 3. Eski buzdolaplarında anakart ömrünü doldurduğu için bozulabilir. Değiştirilmesi sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Buzdolabı Kartı Neden Bozulur

Buzdolabı Kartı Tamir Edilebilir Mi?

Anakart gibi karmaşık ve detaylı bir yapıya sahip olan parçalar genellikle tamir ile çözülememektedir. Bazı arızalar tamir edilebilse bile daha sonra orijinal hali gibi performans da göstermeyebilir. Bu sebeple ilk olarak anakartı uzman bir teknik servis incelemeli ve eğer tamir edilmesi mümkünse bu işlemi sağlamalıdır.

Çözüm bulunamayan durumlarda Samsung yetkili servisleri veya özel servisler tarafından anakart yenisi ile değiştirilir ve sorun ortadan kalkar.

Samsung Servis

Samsung Servis

Yorum Yazın

İstanbul Samsun Servisi

Samsung Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Samsung Servis Çağırın
444 67 02

Samsung Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Samsung Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Samsung Servis

Samsung marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun