Web Analytics Made Easy - Statcounter

Samsung Buzdolabı Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Samsung Buzdolabı Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Buzdolabı gaz bitmesi durumunda soğutma yapmaz ve görevini yerine getirmez. Samsung buzdolabı gazı bittiği nasıl anlaşılır? bunu anlamak için bir kaç seçenek bulunmakta olup en doğru bilgiyi almak için uzman birimlerden destek alabilirsiniz. Buzdolabı için gaz en önemli etken olmakta olup gaz bitmesi durumunda çalışır fakat soğutma işlemi yapmaz.

Bahsedecek olduğumuz durumlar tamamen ihtimal olmasından ötürü gaz bitik olup olmadığınız merkez tamir onarım olarak firmamıza danışarak bilgi alabilirsiniz. Samsung buzdolabı içinde bulunan gaz çeşitleri r600 yada a120 olarak 2 çeşit kullanılmaktadır. Bu gazların bitmesi durumunda işinde uzman bir samsung beyaz eşya servisi tarafında uygun ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Buzdolabı Borularını Kontrol Edin

Samsung buzdolabı gazı bittiği nasıl anlaşılır? İlk olarak gaz kontrolü için yapacağınız kompresörden gelen borularda sıcaklık kontrolü yapılabilmektedir. Bakır borularda oluşacak sıcaklık gaz problemi olmadığı anlamına gelmektedir. Bu borular sıcak olduğunda ötürü gaz kaçağı olmadığı ortaya çıkar ve soğutmama nedeni kompresör kaynaklı olabilmektedir.

Genellikle bu borularda sıcaklık var ise gaz dolaşımı yapılabilmektedir. Bu durumda bir çok sebepten ötürü soğutucu devreye girmiyor olabilir fakat sorunun gazdan kaynaklı olmadığı ortaya çıkmaktadır. Boruların sıcaklığını fark ettikten sonra filtreleri kontrol ederek herhangi bir engel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Şayet borular sıcak değilse çatlak yada delikten gaz kaçağı oluştuysa 1 ila 3 ay arasında deliğin büyüklüğüne göre gaz biter.

Samsung Buzdolabı Gaz Kaçağı Nasıl Olur?

Bir çok markaya nazaran Samsung buzdolabı gaz kaçağı oluşması durumunda ekiplerimiz teknolojik cihazlar ile kaçağı tespit etmektedir. Bir çok marka buzdolabında gaz kaçağı yeri bulunması oldukça zor bulunmakta olup çoğu servis firması bu konu da hizmet vermemektedir. Gaz kaçağı buzdolabı içerisinde olan metrelerce boru sistemi arasında ufak bir delik yada çatlaktan oluşmaktadır.

Buzdolabı cihazlarında gaz kaçağı oluşması durumu hiç istenen bir durum değildir. Samsung buzdolabı gaz kaçağı nasıl olur? sorusuna verilecek en doğru cevap zamanla kullanılan buzdolabı boru sisteminde olabilmektedir. Kullanıcılar tarafından yapılacak bir durum olmamasından ötürü genellikle parça aksanından kaynaklı olarak gaz kaçağı oluşur. Merkez tamir onarım şirketi olarak firmamıza ulaşarak 7/24 destek alabilirsiniz.

Samsung Servis

Samsung Servis

Yorum Yazın

İstanbul Samsun Servisi

Samsung Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Samsung Servis Çağırın
444 67 02

Samsung Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Samsung Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Samsung Servis

Samsung marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun