Web Analytics Made Easy - Statcounter

Samsung Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı? 1-4 Numara

Güncel Samsung Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı? 1-4 Numara ne demektir. Tüm detayları ile Samsung buzdolap ayarlarını bulabilirsiniz.
Samsung Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

Buzdolaplarında bulunan ayarların doğru yapılması halinde daha performanslı çalışacak ve daha az tüketim yapacaktır. Çoğu kullanıcı buzdolabının ayarlarını tam olarak yapamadığı için bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Konumuz detayında yer alan ayarları doğru bir şekilde uygulamanız halinde buzdolabınızdaki çalışma sorunu da ortadan kalkmış olur.

Samsung Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı? 1-4 Numara sıralaması aşağıda yapılmıştır. Yinede ülkemizde farklı bölgelerde farklı iklim koşulları ve sıcaklıklar bulunur. Kullanıcıların buzdolabı ayarlarını buna göre yapmalarıda önemlidir. Samsung servis konusunda sormak istedikleriniz, arıza kaydı ve diğer konular için 444 67 02 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır?

Samsung buzdolaplarında 2 farklı bölüm bulunmaktadır. Bunlardan birisi normal yiyeceklerin saklandığı günlük kullanım için olan kısım, diğeri ise uzun süreli dondurmak istediğiniz ürünlerin yerleştirildiği no-frost dondurucu bölümü. Birbirlerinden farklı çalışma prensiplerine sahip olmaları nedeniyle ayarları da ona göre yapılmalıdır.

Samsung yetkili servisi tarafından cihazı ilk satın aldığınızda mutlaka sizlere cihazla ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. İlgili teknik servis personeli tarafından ilk çalıştırma yapıldığı esnada tüm dijital ekran, iç kısım ve çalışma prensipleri aktarılmaktadır.

Samsung Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır?

Yaz ve Kış Ayarı

Öncelikle buzdolabı ayarlaması yaparken ilk dikkat etmeniz konu yaz ve kış ayarıdır. Normal kullanım yaptığınız vakitler için kış ayarına almalı ve daha sonra dereceyi ayarlamalısınız. Eğer evinizden uzak bir yere gidecekseniz ve dolabın da düşük performansta çalışmasını istiyorsanız yaz ayarına alınmalıdır. Yaz ayarına alınan buzdolaplarında performans azaltılır ve güç tasarrufuna geçer, bu sayede dolap içinde kötü koku vs. meydana gelmezken aşırı tüketim de yapmaz.

İdeal Sıcaklık Ayarları

Sıcaklık ayarları buzdolabı ve dondurucu kısmına göre değişir.

Eğer buzdolabınızın günlük kullanım kısmının ayarlarını yapmak istiyorsanız; +4 derece ile -18 derece arasında bir sıcaklık seçmeniz gerekir. Bu ısının daha altındaki durumda yiyecekler donacak, üzerinde olması durumunda ise sıcaklık nedeniyle çabuk bozulacaktır. Dijital ürünlerde bu ayarın yapılması kolaydır. Eğer analog bir buzdolabı kullanıyorsanız; genellikle ayarlar 1 ile 4 arasında olmaktadır. Sizler ideal sıcaklık için 2 ile 3’ü seçebilirsiniz. 1 daha yüksek sıcaklık, 4 ise daha soğuk bir performans vermesini sağlar.

Eğer dondurucu kısmının ayarlarını yapmak istiyorsanız; seçmeniz gereken ayarın -18’den aşağı olmaması gerekir. Bu rakamın altına düşmesi halinde yeterli soğutma ve dondurmayı yapamaz, yiyeceklerin çözünmesine sebep olur. Analog bir buzdolabı kullanıyorsanız;

  • 1 Numara: Az dondurulma ihtiyacı olan gıdalar için tercih etmelisiniz.
  • 2 Numara: İdeal kullanım alanıdır, rahat dondurma işlemi yapar.
  • 3 Numara: Yeni koyulan yiyeceklerin çabuk dondurulması için tercih edilir.
  • 4 Numara: Şok etkisi yapacak performansta çalışmasını sağlar.

Samsung Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı? sorunuza yukarda maddeler halinde değindik. Yinede emin değilseniz mutlaka Samsung buzdolabı kullanım kılavuzunu okumalısınız. Çağrı merkezimizi arayarak somak istediğiniz diğer tüm konularda profesyonel destek alabilirsiniz. Cihazlarınızda herhangi bir sorun varsa Samsung servis ekiplerimiz sizlere en kısa sürede ulaşır.

Samsung Servis

Samsung Servis

Yorum Yazın

İstanbul Samsun Servisi

Samsung Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Samsung Servis Çağırın
444 67 02

Samsung Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Samsung Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Samsung Servis

Samsung marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun